KO©ARKA: I Ragusa prejaka

Košarkašice Mladog Krajišnika doživjele su i sedmi poraz u regionalnoj WABA ligi. Malene su izgubile u gostima od Raguse 82-72.

Ponovo je kobno bilo prvo poluvrijeme poslije kojeg su košarkašice Raguse vodile sa 50-34. U nastavku su Banjalučanke popravile utisak i spustile prednost domaćih na podnošljivih 10 poena prednosti. Međutim, treba reći da je Ragusa jedna od najkvalitetnijih ekipa u ovoj ligi tako da i ne čudi novi poraz perspektivnog tima Mladi Krajišnik. Ovo su mečevi iz kojih Malene treba da uče i košarkaški sazrevaju.

U ovoj utakmici u Dubrovniku debitovala je u dresu MK-a, Ljiljana Latinović, koja je na perketu provela 26 minuta i 33 sekunde i za to vrijeme postigla 12 poena i imala indeks korisnosti 22, što je bio drugi indeks učinak na utakmici. Latinovićeva je pokazala i ovim susretom da će biti istinsko pojačanje za MK.

Ipak, kod Malenih ponovo je najefikasnija bila, Aida Pilav sa 17 poena, a po 12 su postigle već spomenuta Latinovićeva i Lejla Bejtić. 11 poena je ubacila Olja Stupar, Deura i Rađenović po 7, a učinak od šest postignutih poena imala je Zdenka Kovačević.

Mladi Krajišnik trenutno zauzima pretposljednju, devetu, poziciju na tabeli sa 9 bodova. U narednom kolu Malene 22.decembra dočekuju novosadsku Vojvodinu. To je dobra prilika da se zabilježi pobjeda protiv posljednjeg tima na tabeli WABA lige.