Rukometaši Borca savladali Bosnu iz Sarajeva

Utakmica Borac - Bosna opravdala je epitet derbija. Banjalučani su zasluženo slavili 25-23 pred oko 2 hiljade gledalaca u dvorani Borik.

Do trijumfa je Borac stigao fanatičnom i agresivnom igrom u odbrani za koju Sarajlije nisu pronalazile rješenje. Uz to navijanje nije prestajalo tokom cijelog susreta što je davalo dodatni stimulans domaćim rukometašima. Već u 16. minuti Borac je poveo 7-4. Međutim, deset minuta kasnije, Bosna, pravi seriju od 4-0 i dolazi do dva gola prednosti. To je bilo i jedino vođstvo Sarajlija na susretu.

Ipak, do kraja poluvremena rukometaši Borca konsolidovali su redove pa su na odmor otišli s vođstvom 13-12.

Drugo poluvrijeme je počelo slično kao i prvo. Veoma brzo Borac je poveo sa tri gola razlike i tu prednost je održavao sve do 52. minute kada Bosna izjednačava na 22-22.

Razbranio se tada golman Mulabdić a Nebojša Golić je s dva gola podsjetio na partije od prije nekoliko godina. Na kraju zaslužena pobjeda Borca 25-23 i veliko slavlje u dvorani Borik.

Golman Borca, Mulabdić imao je 16 odbrana, od čega dva sedmerca. Pavlović je bio najefikasniji sa 6 a ©korić je postigao 5 golova.

U Bosni su golmani potpuno podbacili. ©abanović i Grahovac su ukupno imali 13 odbrana. Najviše golova dao je Harmandić – 6.

Obe ekipe izjednačile su se na prvom mjestu na tabeli a Borac je pokazao da sa ovakvom igrom šampionska titula nije nedostižna.