Prvi poraz Borac Nektara u Ligi 13 BiH

Košarkaši Borca doživjeli su prvi poraz u Ligi 13 BiH. Bolji od Banjalučana bili su košarkaši Zrinjskog koji su u uzbudljivoj utakmici slavili rezultatom 85:80.

Domaći su bolje otvorili utakmicu tako da već u sedmoj minuti Mostarci odlaze na plus osam i tu prednost održavaju do kraja prve četvrtine koja je završila rezultatom 24:16. Košarkaši Borca doživjeli su prvi poraz u Ligi 13 BiH. Bolji od Banjalučana bili su košarkaši Zrinjskog koji su u uzbudljivoj utakmici slavili rezultatom 85:80.

Domaći su bolje otvorili utakmicu tako da već u sedmoj minuti Mostarci odlaze na plus osam i tu prednost održavaju do kraja prve četvrtine koja je završila rezultatom 24:16.

U drugoj četvrtini košarkaši Borca koriste seriju grešaka domaćih igrača i do poluvremena smanjuju na minus šest.

Banjalučani bolje otvaraju i drugo poluvrijeme i sredinom treće četvrtine dolaze do prvog poravnanja 49:49. Zrinjski nakon toga pravi seriju 7:0 te u zadnju četvrtinu ulaze s prednosti od 11 koševa.

Posljednjih deset minuta, donijeli su uzbuđenja na kakvim bi pozavidjele i kvalitetnije lige od BiH. Iako su na trenutke imali i po četrnaest koševa zaostatka, košarkaši Borca nisu se predavali i 30 sekundi do kraja došli su do izjednačenja 80-80.

Međutim, Mostarci ipak nisu dozvolili potpuni preokret i na kraju sasvim zasluženo dolaze do nove pobjede rezultatom 85:80.

Košarkaši Bosne su slavili nad ekipom Hercegovca i time izbili na prvo mjesto tabele Lige 13 kao jedina neporažena ekipa.

Utakmica je pokazala da Bilećani nisu dorasli viceprvacima BiH, pa su držali priključak tek u prvoj četvrtini dok je nastavak protekao u potpunoj dominaciji Bosne.

Najefikasniji kod pobjedničkog sastava bio je Vilijams sa 19 poena a kod Hercegovca Timotić je ubacio 16 poena.