Borac - Bsk 3-1 u gradskom derbiju

Dolazak Milomira Odovića na kormilo FK Borac kao da je probudio uspavane banjalučke fudbalere. Borac je nastavio uspješnu seriju savladavši u gradskom derbiju BSK 3:1.

Sam početak meča nije nagovještavao ovakav scenario, jer su izabranici trenera Branimira Tulića bolje otvorili meč. Nakon skraćenog kornera kojeg je izveo Damjanović u 12. minutu, loptu je Bakić glavom poslao u mrežu, 0:1. Dolazak Milomira Odovića na kormilo FK Borac kao da je probudio uspavane banjalučke fudbalere. Borac je nastavio uspješnu seriju savladavši u gradskom derbiju BSK 3:1.

Sam početak meča nije nagovještavao ovakav scenario, jer su izabranici trenera Branimira Tulića bolje otvorili meč. Nakon skraćenog kornera kojeg je izveo Damjanović u 12. minutu, loptu je Bakić glavom poslao u mrežu, 0:1. To nije pokolebalo "crveno-plave", koji su u 28. minutu preko Trivkovića izjednačili.

Ključni momenat dogodio se u 43. minutu. Fudbaler BSK-a Kokanović laktom je udario Trivkovića, pa mu je arbitar Sikirić pokazao crveni karton.

U nastavku meča brojčano nadmoćniji Borac rutinski je odradio posao i došao do važne pobjede. Već u 51. minutu poslije asistencije Jandrića, majstorski je reagovao Stojan Vranješ i gotovo iz mrtvog ugla postigao gol za 2:1.

Konačan rezultat postavio je Jandrić iz jedanaesterca, a prethodno je rukom u kaznenom prostoru igrao šteković. Do kraja meča Borac je mogao dotući rivala. Kolosalnu priliku propustio je Stojan Vranješ koji je umjesto mreže pogodio prečku.

Zanimljivo je napomenuti da su "romantičari" tek na Gradskom stadionu prvi put ove sezone pokleknuli kao gosti, iako nisu napustili Banju Luku.

Strijelci: 0:1 Bakić (12), 1:1 Trivković (28), 2:1 S. Vranješ (51), 3:1 Jandrić (66, penal), stadion: Gradski, gledalaca: 1.500, sudija: Dino Sikirić (Prijedor) 6,5, pomoćnici: Sreten Udovičić (Prijedor) i Mladen Stupar (Novi Grad), delegat: Anđelko Starčević (Modriča), ®uti kartoni: Petrić, đurić, Z. Deket (Borac), Stakić (BSK), crveni karton: Nemanja Kokanović (BSK, 43).

Igrač utakmice: Oliver Jandrić (Borac) 8.

Borac: Marčetić 7, Petrić 7, đurić 7, Puzigaća 7, Z. Deket 7, Jandrić 8, Kolarov 7, Trivković 7,5 (od 78. Gačić -), Damjanović 7 (od 69. O. Vranješ -), S. Vranješ 7,5, Petrović 7 (od 67. Kremenović -). Trener: Milomir Odović.

BSK: đonlić 6,5, Stakić 6 (od 71. đudurović -), Damjanić 6, Zrnić 6, ©teković 6, Kokanović 5, Bakić 7, Damjanović 6, Stanivuković 6 (od 74. Strika -), ©akotić 6, Glamočić 6 (od 54. Stanković 6). Trener: Branimir Tulić.

®ALBA FK BSK

Ipak to nije sve od ovog susreta. Rukovodstvo BSK-a podnijelo je žalbu takmičarskom organu FSRS na nevažeće ugovore koje imaju trojica fudbalera Borca, i to Stojan i Ognjen Vranješ, te Bojan Puzigaća. U BSK-u se nadaju da će utakmicu dobiti službenim rezultatom 3:0, tvrdi za "Fokus" sportski direktor FK BSK, Novo Damjanović.

- Pomenuti igrači nemaju zaključene ugovore s Borcom, a koji su im istekli po ispadanju iz Premijer lige BiH. U tački 12 njihovog prethodnog ugovora stoji da ukoliko klub napusti elitno takmičenje da oni ne važe. Oni su morali da obnove ugovore, ali to da dana današnjeg nisu uradili. Dakle, tu je sve jasno i očekujemo da ćemo bodovo dobiti za zelenim stolom - naglasio je sportski direktor "romantičara" za Fokus.

Pored žalbe, u prvoligašu sa čaira razočarani su dijeljenjem fudbalske pravde Dine Sikirića iz Prijedora.

- Suđenje glavnog arbitra bilo je sramno, što su mogli vidjeti svi oni koji su posmatrali okršaj gradskih rivala. U 12. minutu oštećeni smo zato što nije pokazao crveni karton prvotimcu Borca Bojanu Petriću, koji je kao posljednji igrač odbrane oborio ®arka Bakića. I kasnije je bilo grešaka na obje strane, ali kao po pravilu uvijek na štetu BSK-a - kazao je Novo Damjanović za Fokus.

Da li će ®alba biti usvojena o tome će odluku donijeti komesar za takmičnje Prve lige Republike Srpske, Ranko Cvijić.